موانع موجود برای آغاز فعالیت کارخانه سیمان دهلران برطرف شد

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام گفت: موانع موجود برای آغاز فعالیت کارخانه سیمان دهلران برطرف شده است.

یارالله نصیری اظهار داشت: چشم‌انداز بسیار روشن و امیدوارکننده ای برای حوزه صنعت شهرستان دهلران در حال اتفاق است.

وی گفت: این شهرستان با وجود طرح های مهمی همچون ان جی ال 3100, پتروشیمی, کارخانه سیمان و کارخانه گچ آینده خوبی در حوزه صنعت را پیش روی خود می‌بیند.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام تصریح کرد: این سازمان به همراه نماینده مردم در مجلس و ارکان مهم استان همچون استاندار برای شروع به کار پتروشیمی دهلران اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

نصیری افزود: برای سرمایه‌گذار پتروشیمی دهلران صندوق بازنشستگی وزارت نفت اعلام آمادگی کرده بود که قرار شد مدل مالی آن را درآورد و بعد از استخراج مدل مالی شروع به کار و اجرایی شدن طرح انجام شود.

وی گفت: با شروع به کار پتروشیمی دهلران توسط این سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذاران دیگر تحول بسیار خوبی در حوزه صنعت و ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان انجام می شود.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام در ادامه به وضعیت کارخانه سیمان دهلران اشاره و تصریح کرد: موانع موجود بر سر راه آغاز فعالیت این کارخانه رفع و اجرای آن از سرگرفته شده است.

نصیری ادامه داد: هم اکنون نصب کوره و راه‌اندازی ابتدای خط, پیشگرم و نصب سنگ شکن در حال انجام است ضمن اینکه تجهیزات این کارخانه کامل است به طوری که از بیش از 860 تن تجهیزات فلزی این کارخانه در حدود 350 تن وارد شده و بقیه تجهیزات نیز وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در انتهای خط تولید شروع شده و تولید از سرگرفته شده است گفت: با تامین کلینگر مورد نیاز از سایر کارخانه‌ها امیدواریم که تولید سیمان در این کارخانه استمرار داشته باشد.

تاریخ: 
1395/10/13
منبع: 
تسنیم