کارخانه سیمان مارگون توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارخانه سیمان مارگون توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارد.

داریوش دیودیده در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با محوریت بررسی مشکلات کارخانه سیمان مارگون بود، اظهار داشت: این کارخانه سال 89 با 280 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کلنگ‌زنی شد و در سال 95 به بهره‌برداری رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد موضوع تامین آب کارخانه و راه دسترسی را از جمله مشکلات سیمان مارگون عنوان کرد و گفت: بدهی‌های این کارخانه در حوزه برق قریب به 2 میلیارد و 700 میلیون تومان است که کارخانه توانایی پرداخت این مبلغ را ندارد.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود برای پرداخت هزینه برق مصرفی کارخانه تا پایان سال 96 به کارخانه مهلت داده و پس از آن تقسیط 18 ماهه در این راستا انجام شود.

دیودیده افزود: : انتظار می‌رود  که کارخانه 50 درصد هزینه‌های جاری 6 ماهه تا پایان سال را پرداخت کند و 50 درصد دیگر بر روی اقساط 18 ماهه محاسبه و پرداخت شود.

وی میزان بدهی کارخانه سیمان مارگون به شرکت گاز را 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برشمرد و افزود: باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرداخت این بدهی نیز انجام شود.

دیودیده خواستار حل مشکل پروانه بهره‌برداری کارخانه در حوزه محیط زیست شد و گفت: انتظار می‌رود محیط زیست استان با انجام کارهای کارشناسی هرچه سریع‌تر در این راستا اقدام کند.

وی تصریح کرد: ایجاد پایانه حمل و نقل در مجاورت کارخانه و توسعه ارتباطات پایانه‌ای و گمرکی برای دپوی محصولات در مناطق هدف  ضروری است.

تاریخ: 
1396/08/11
منبع: 
تسنیم