اتمام ساخت کارخانه سیمان سمنگان خراسان شمالی همچنان در بلاتکلیفی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: اتمام ساخت کارخانه سیمان سمنگان خراسان شمالی همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد.

یحیی نیکدل با اشاره به اینکه ساخت این کارخانه از چند سال گذشته با سرمایه گذاری آستان قدس در این استان شروع شد، افزود: اما حدود دو سال است که عملیات ساخت آن متوقف شده و همچنان نیمه کاره رها شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت این کارخانه 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ادامه داد: در سالروز سفر مقام معظم رهبری به این استان جلسه ای با تولویت آستان قدس برگزار و موضوع تعیین تلکیف این پروژه مطرح و قرار بر این شد تا آستان قدس برای تعیین تکلیف آن جلسه ای برگزار کند.

نیکدل در پاسخ به این سوال که آیا جلسه برگزار و این موضوع نیز تعیین تلکیف شد؟ اظهار کرد: آستان قدس رضوی نیز به دنبال آن است که برای تکمیل این پروژه یک شریک پیدا کند و یا اینکه آن را به یک سرمایه گذار دیگر محول کند.اما هنوز پیگیری و تلاش ها برای تعیین تلکیف این پروژه در این استان به جایی نرسیده است.

گفتنی است، اجرای این پروژه نیازمند اختصاص ‌24 میلیون و 800 هزار یورو تسهیلات ارزی و 400 میلیارد ریال تسهیلات ریالی است. ظرفیت این پروژه تولید 3300 تن سیمان است. با تکمیل این پروژه برای 700 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد و تاکنون 600 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه شده است.

تاریخ: 
1396/09/07
منبع: 
ایسنا