موافقت با پرداخت تسهیلات به پروژه فاز چهارم سیمان دورود

کارخانه سیمان دورود برای اینکه به فعالیتش ادامه دهد، نیازمند نوسازی تجهیزات است و بر همین اساس پروژه فاز چهارم آن در سفر دولت یازدهم به لرستان کلنگ‌زنی شد.

این پروژه  خرداد 93 با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ‌زنی شد و قرار بود در مدت 36 ماه این فاز به بهره‌برداری برسد اما بعد از گذشت بالغ بر سه سال پروژه در همان حد مانده است.
مجید کیان‌پور، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس درباره آخرین وضعیت این پروژه گفت: در روزهای اخیر برای تعیین تکلیف این پروژه با مسئولان مربوطه جلسه داشتم که حاصل خوبی داشت.
وی تصریح کرد: بانک‌های رفاه و توسعه تعاون به ترتیب با پرداخت تسهیلات 100 و 50 میلیارد تومان موافقت کرده‌اند. همچنین قرار است بانک صنعت و معدن تسهیلات ارزی را اختصاص دهد.
کیان‌پور بیان کرد: با مدیرعامل شرکت شستا(شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) هم جلسه داشته‌ام که قول همکاری‌های لازم را داده است. در آینده نزدیک با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود.
وی تأکید کرد: در فاز 4 درصدد به‌روز کردن تجهیزات هستیم تا قیمت تمام شده محصول کاهش یابد و همچنین افزایش ایمنی و استانداردهای لازم، منجر به توسعه این کارخانه شود.

تاریخ: 
1396/09/08
منبع: 
ایسنا