چهارمین جشنواره رتبه‌بندی شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) برگزار شد

چهارمین جشنواره رتبه‌بندى شركت‌هاى تابعه شركت سرمايه‌گذارى تامين اجتماعى (شستا) با رويكرد اقتصاد مقاومتى چهاردهم اسفند ماه ١٣٩6 در محل سالن همايش‌هاى مجموعه تلاش (تهران) با حضور علی ربيعى؛ وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعى، علی‌اکبر ترکان؛ رییس هیات مدیره شستا، مرتضی لطفی؛ مديرعامل شستا و سید تقی نوربخش؛ مديرعامل تامين اجتماعى برگزار گرديد.

در این مراسم اکبر ترکان؛ رییس هیات مدیره شستا با اشاره به 4 محور اصلی برای ارزیابی شرکت‌ها اظهار کرد: محور اقتصاد مقاومتی، اجرا سیاست‌ها، خط‌مشی‌ها و استراتژی‌های شستا، هم‌افزایی در شرایط پس از برجام از جمله محورهایی است که بر اساس آن ارزیابی‌ها صورت گرفته و داشبوردهای مدیریتی تشکیل شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: پس از این‌که در رتبه‌بندی شرکت‌ها به نقطه مطلوبی رسیدیم در اقدامات جدیدی که جهت سنجش مدیران نیز آغاز شده است گام‌های رو به جلویی برداشته شود. در یک بررسی سنجش مدیریتی تعداد 110 نفر از مدیران مورد سنجش قرار گرفتند و بر اساس استعدادها رتبه‌بندی شده‌اند.

در ادامه این مراسم مرتضی لطفی؛ مديرعامل شستا ضمن ارایه گزارشی از عملکرد شستا گفت: در شستا نگاه ویژه‌ای که وجود دارد بر جوان‌گرایی است. گمان نمی‌کنم متوسط مدیران انتخاب شده در این مجموعه بیش از 50 سال سن داشته باشند.

لطفی بیان کرد: موضوع نگاه به درون یکی دیگر از سیاست‌های ما در این مجموعه است که به آن توجه ویژه داشته‌ایم.

علی ربيعى؛ وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه این جشنواره با اشاره به استراتژی آینده شستا گفت: در سال 93 حدود 5 استراتژی را برای این مجموعه بیان کردم که از جمله خروج از بنگاه‌داری زیان‌ده و کم‌بازده، بین‌المللی‌کردن شستا و استراتژی‌های انقباضی و انبساطی بود.

ربیعی بر ارتقای بازده سرمایه‌گذاری در این مجموعه تاکید کرد و در مورد افزایش نقش شستا بر پیشران بودن در رشد اقتصادی کشور اشاره نمود.

در انتهای چهارمین جشنواره رتبه‌بندى شركت‌هاى تابعه شركت سرمايه‌گذارى تامين اجتماعى (شستا) از 22 شرکت با اعطای تقدیرنامه و تندیس تقدیر شد.  در این بین، سیمان ارومیه،  سیمان بجنورد، سیمان خزر و خاش موفق به دریافت تقدیرنامه این جشنواره شدند.

گزارش کامل این مراسم در شماره آتی ماهنامه بین‌المللی سیمان، بتن و افزودنی‌ها منتشر خواهد شد.

تاریخ: 
1396/12/16
منبع: 
ماهنامه بین‌المللی سیمان، بتن و افزودنی‌ها