اخبار داخلی

صادرات سیمان فله‌ای به عراق از اقلیم کردستان

فرماندار قصرشیرین گفت: صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان که به علت اعتراض رانندگان بونکرهای عراقی در پی ممنوعیت ورود سیمان فله ای به عراق از سوی اقلیم کردستان متوقف شده بود، با پیگیری های صورت گرفته تا ساعتی دیگر از سر گرفته می شود.


تاریخ : 1396/02/02
سیمان گران نمی‌شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که قرار نیست قیمت سیمان افزایش یابد.

جعفر سرقینی در حاشیه نشست خبری امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: در این زمینه گزارشی به ما ارائه نشده و نباید چنین مسئله‌ای انجام شود.


تاریخ : 1396/02/02
جذب 290 میلیارد ریال سرمایه توسط سیمان مارگون

کارخانه سیمان مارگون در 4سال اخیر 290میلیارد ریال سرمایه جذب کرده است.


تاریخ : 1396/02/02
بازار سیمان با خرید داخلی رونق نمی‌گیرد

در شرایطی که همچنان مشکل تولید سیمان و نبود تقاضا، فعالان این صنعت را آزار می‌دهد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است مشکل تولیدکنندگان سیمان با قراردادهای چند میلیون تنی داخلی حل نمی‌شود و باید بازارهای ناامن شده خارجی را مجددا فعال کرد.


تاریخ : 1396/02/01
کارخانه سیمان دشتی به زودی افتتاح می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: کارخانه سیمان دشتی با ظرفیت روزانه ۳ هزار تن به زودی افتتاح می‌شود.

سید حسین حسینی محمدی اظهار داشت: اکنون کارخانه‌های سیمان کنگان با ظرفیت روزانه ۳ هزار تن و دشتستان با ظرفیت روزانه ۶ هزار تن در استان فعال است.


تاریخ : 1396/02/01
سیمان مورد توجه بازار داخلی است

علی محمد بد، مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر، چشم انداز خود از وضعیت بازار سیمان در سال جاری را اینگونه بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده به دلیل انتخابات پیش رو میزان مصرف سیمان در سال 96 تغییر چندانی ندارد.


تاریخ : 1396/01/31
هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان به سود تولید و بازار مصرف است/ رقابت منفی برای حفظ بازار ومشتری

عضو انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان در بازار داخل و خارج کشور به سود تولید و بازار مصرف است، گفت: هرگونه رقابت منفی ضربه به کل صنعت محسوب می شود.


تاریخ : 1396/01/29
تولید سیمان در 11 ماه نخست سال 95 به رقم 49.5 میلیون تن رسید

وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: تولید سیمان در 11 ماه نخست سال 95 برابر با 49 میلیون و 579.8 هزار تن بود که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه در سال 94، افت 6.4 درصدی داشت.


تاریخ : 1396/01/27
سیمان گران نشده است / پیش‌بینی رونق در بازار

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش‌بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه، تصریح کرد که هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است و طبق تاکید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان این محصول به قیمت درب کارخانه عرضه می‌شود.


تاریخ : 1396/01/27
ورود سیمان از استان‌های مجاور به کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شود

مدیرعامل کارخانه سیمان مارگون با اشاره به اینکه این واحد تولیدی در فصل بهره‌برداری با مشکل کمبود بازار مواجه شده، گفت: برای حل این مشکل ظرفیت مصرف سیمان استان بالا رفته و یا از ورود سیمان از استان‌های مجاور به بازار کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری شود.


تاریخ : 1396/01/26