اخبار داخلی

سوختگی شدید تعدادی از کارگران سیمان خوزستان

هشت نفر از کارگران کارخانه سیمان خوزستان در رامهرمز بر اثر ریختن مواد داغ کوره دچار سوختگی شدید شدند. حال یک نفر از از مصدومان وخیم گزارش شده است.

هشت نفر از کارگران کارخانه سیمان خوزستان در رامهرمز امروز (چهارشنبه/۴ مرداد) بر اثر ریختن مواد داغ کوره دچار سوختگی شدید شدند.


تاریخ : 1396/05/04
پوشش ۵۰ درصدی EPS شرکت سیمان صوفیان در سه ماهه اول سال 96

شرکت‌های سیمان صوفیان، سیمان ارومیه و سیمان خوی از بازار تبریز به‌عنوان بزرگ‌ترین تجمع جمعیتی منطقه غرب و شمال غرب کشور بازدید به عمل آوردند.

معاونین بازرگانی و مدیران امور بازاریابی و فروش شرکت‌های منطقه جهت رصد و تثبیت قیمت و تعادل بازار فروش از عامل‌های فروش سیمان و بتن آماده‌ها بازدید کردند.


تاریخ : 1396/05/04
توسعه حمل و نقل ریلی، زمینه صادرات سیمان اصفهان را هموار می‌کند

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی در این استان را زمینه ساز توسعه صادرات اصفهان دانست.


تاریخ : 1396/05/03
بررسی تاثیر نیروهای مختلف بر ساختار سیمان

دانشمندان دانشگاه رایس به رهبری محقق ایرانی یکی از مواد مهم تشکیل دهنده سیمان را در آزمایشگاه شبیه‌سازی و مکانیک آن را تحت نیروهای برشی، کششی و فشرده‌سازی بررسی کردند.


تاریخ : 1396/05/02
ابداع دستگاه خودکار سیمان کاری توسط مخترع مراغه ای

مخترع جوان مراغه ای موفق به طراحی دستگاه خودکار سیمان کاری (چاپگر) نمای ساختمان شد.


تاریخ : 1396/05/02
عوارض ۴۵ درصدی عراق برای ورود سیمان ایرانی

در شرایطی که رکود در ساخت و ساز حاکم شده رویکرد فعالان سیمان صادراتی شده است اما به گفته مدیرکل معادن غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعرفه ۴۵ درصدی عراق برای واردات سیمان یکی از موانع صادرات این محصول است.


تاریخ : 1396/05/01
آغاز به کار سیمان خاکستری نی‌ریز تا شهریور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با بهره برداری از طرح های سیمان خاکستری، فولاد نی ریز و کربنات سدیم فیروزآباد در استان فارس، در مجموع افزون بر یک هزار و یکصد شغل پایدار ایجاد می شود.


تاریخ : 1396/04/31
انتقال فاز ۴ سیمان دورود به خرم‌آباد ممکن نیست

کیان‌پور از ممکن نبودن انتقال فاز چهارم کارخانه سیمان دورود به خرم‌آباد خبر داد.

مجید کیان‌پور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز چهارم طرح جایگزین کارخانه سیمان دورود بوده که فرسوده شده و به همین علت قیمت تمام‎شده سیمان خیلی زیاد است.


تاریخ : 1396/04/31
اتصال راه‌آهن شرق به افغانستان‌؛ صادرات سیمان آغاز می‌شود

معاون راه آهن کشور گفت: راه آهن شرق کشور طی هفته های آینده به شهر هرات در کشور افغانستان متصل می شود و صادرات سیمان آغاز خواهد شد.


تاریخ : 1396/04/27
بازدید خبرنگاران کرمانی از سیمان ممتازان

به مناسبت هفته صنعت و معدن خبرنگاران کرمانی در بازدید از شرکت سیمان ممتازان از روند و چگونگی تولید این شرکت اطلاع حاصل کردند.


تاریخ : 1396/04/26