اخبار داخلی

مقررات ویژه رفت و آمد برای خودروهای سنگین کارخانه سیمان دیلمان

فرماندار شهرستان سیاهکل گفت:مقررات ویژه رفت و آمد در تعطیلات نوروز برای خودروهای سنگین کارخانه سیمان در محور سیاهکل به دیلمان به اجرا گذاشته شده است.


تاریخ : 1395/12/25
ذوب بازار نسوز با واردات

بازار صنعت نسوز این روزها حال چندان مساعدی ندارد. صنعت فولاد بیشترین سهم در مصرف مواد نسوز در دنیا را به خود اختصاص داده،


تاریخ : 1395/12/23
سیمان فارس نو تندیس طلایی حامیان حقوق مصرف‌کنندگان را از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس دریافت کرد

سیمان فارس نو تنديس طلايي حاميان حقوق مصرف‌كنندگان را از سوي اداره كل صنعت، معدن و تجارت استان فارس در ششمين جشنواره حاميان حقوق مصرف‌كنندگان دریافت کرد.


تاریخ : 1395/12/21
تولید و مصرف سیمان ارتباط مستقیمی با رشد اقتصادی دارد

هفته گذشته وزیرصنعت، معدن و تجارت طرح سیمان مارگون در یاسوج را افتتاح کرد. به گفته نعمت زاده، اولین صادر کننده سیمان در جهان هستیم و امیدواریم با افزایش ساخت و ساز در کشورهای همجوار صادرات ما به بیش از بیست میلیون تن افزایش یابد. او ادامه داد: با راه اندازی کارخانه سیمان مارگون ظرفیت سیمان کشور بالا می‌رود و سال آینده طرح دیگری در استان خراسان در دست افتتاح داریم که امیدواریم با راه اندازی آن تا پایان سال ظرفیت سیمان کشور به ۸۳ میلیون تن در سال برسد.


تاریخ : 1395/12/17
تخفیف‌ به بازار سیمان برگشت / افزایش قیمت‌ به تعویق افتاد

در حالیکه تلاش می‌شد برای کنترل بازار سیمان، قیمت‌ها واقعی‌سازی شود رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازگشت تخفیف به بازار سیمان و تعویق افزایش قیمت این محصول معدنی خبر داد.


تاریخ : 1395/12/17
سیمان هیدرولیک ایرانی وارد کدام کشورها می‌شود؟

طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 10 ماه منتهی به دی ماه امسال بیش از 65 هزار و 377 تن سيمان هيدروليک بجز سيمان کوره بلند و سيمان پوزولانی از کشور صادر شده است.


تاریخ : 1395/12/16
کاهش ۱۰ درصدی صادرات سیمان/ اختصاص یارانه یک تا ۳ دلاری برای حمل دریایی سیمان صادراتی

دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه صادرات سیمان ایران طی ۱۱ ماهه امسال بیش از ۱۰ درصد کاهش داشته است، از مذاکره با سازمان توسعه تجارت برای اختصاص یارانه یک تا ۳ دلاری حمل دریایی هر تن سیمان صادراتی در سال آینده خبر داد.


تاریخ : 1395/12/15
افزایش ظرفیت تولید سیمان کشور به 82 میلیون و 500 هزار تن

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید سیمان کشور با راه‌اندازی کارخانه سیمان مارگون به 82.5 میلیون تن در سال می‌رسد.


تاریخ : 1395/12/14
فاز دوم کارخانه سیمان مارگون کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد‌

فاز دوم کارخانه سیمان مارگون بویراحمد با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

فاز دوم کارخانه سیمان 3300 تنی مارگون بویراحمد با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی دیگر از مسئولان کشوری و استانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


تاریخ : 1395/12/14
صادرات 60 درصد تولیدات کارخانه سیمان پلدختر به آلمان

سید حمید رضا کاظمی در خصوص احداث کارخانه سیمان پارسیان پلدختر گفت:در حال رایزنی با شرکت "هرمس" کشور آلمان برای اختصاص فاینانس به احداث کارخانه سیمان پلدختر هستیم.


تاریخ : 1395/12/07