اخبار داخلی

توقف فعالیت کارخانه سیمان اردبیل تکذیب شد

مدیرعامل کارخانه سیمان اردبیل برخی شایعه و مطالب مطرح در فضای مجازی در باره توقف تولید این کارخانه و تعطیلی آن را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون برخی تعمیرات داخلی در حال انجام است وپس ازپایان کار، کارخانه دوباره در مسیرتولید قرار می گیرد.


تاریخ : 1395/10/28
نگاهی به 3 توصیه وزیر راه برای صنعت سیمان

روز شنبه همایشی با حضور فعالان صنعت سیمان و مسئولان دولتی با تلاش مرکز تحقیقات بتن ایران برگزار شد. یکی از سخنرانان در این همایش عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی بود که سخنرانی مبسوطی در ارتباط با وضعیت صنعت سیمان داشت.


تاریخ : 1395/10/27
در کدال منتشر شد: ساربیل شفاف‌سازی کرد

شرکت سیمان آرتا اردبیل در خصوص توقف خط تولید سیمان و تاثیر آن بر پیش‌بینی عملکرد سال مالی 96، شفاف‌سازی کرد.


تاریخ : 1395/10/27
صداوسیما صادرات کلینکر را خاک فروشی اعلام کرد

تقاضای سیمان در بازارهای داخلی کاهش‌یافته و دسترسی به بازارهای خارجی محدودشده است. به گفته بهرامن باید در شرایط فعلی با تمام توان برای سرپا نگه‌داشتن این صنعت تلاش کرد. بهرامن هم‌چنین گفت که گزارش ناعادلانه صداوسیما درباره خاک فروشی درحالی‌که صادرات کلینگر انجام می‌شده به فروش این محصول آسیب‌زده است.


تاریخ : 1395/10/26
LC داخلی به داد صنعت سیمان می‌رسد

وزیر راه و شهرسازی از افزایش مصرف سیمان با اجرای سیستم اعتباری خرید این محصول از طریق LC داخلی خبر داد. آخوندی گفت وزارت راه و شهرسازی جلسات متعددی با سازمان برنامه‌وبودجه برای اجرای سیستم اعتباری خرید سیمان با LC داخلی داشتند و بانک مسکن هم برای همکاری در این طرح اعلام آمادگی کرده تا از این راه مصرف سیمان در کشور افزایش پیدا کند.


تاریخ : 1395/10/25
گردش مالی سیمان حدود 15 هزار میلیارد تومان در سال است

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی گفت: مصرف سیمان در دنیا از حدود 20 میلیون تن در سال 1900 به 4 میلیارد تن رسیده است.


تاریخ : 1395/10/25
نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سیمان و بتن برگزار می‌شود

نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سیمان، بتن، فناوری‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


تاریخ : 1395/10/18
سیمان پشت خوان هفتم

بالاخره بعد از مدتها بحث ورود سیمان به بورس کالای ایران در شرایطی از سوی فعالان این صنعت مطرح می‌شود که به عقیده کارشناسان لزوم قیمت‌گذاری صحیح، شفاف، مبتنی بر نظام بازار و متناسب با انگیزه‌های صادراتی و داخلی در این صنعت به شدت احساس می‌شود.


تاریخ : 1395/10/15
هزینه قطعی گاز برای کارخانه های سیمان چیست؟

فصل سرما و زمان مصرف بیشتر گاز که می شود، کارخانه های سیمان اولین گروهی هستند که در سیبل قطعی گاز قرار می گیرند. کارخانه هایی که البته با این مساله سال هاست رو به رو هستند. اما این قطعی گاز هزینه هایی هم برای آنها دربر دارد. این هزینه ها را هم باید در کنار بدهی دولت به آنها بررسی کرد.


تاریخ : 1395/10/15
صادرات 7 هزار تن سیمان از راه بندر چابهار به کشورهای بلاروس و اوکراین

معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه چابهار وارد عصرجدیدی از ترانزیت وحمل ونقل شده ازصادرات7هزار تن سیمان خاش به کشورهای بلاروس و اوکراین از راه بندرچابهار خبر داد.


تاریخ : 1395/10/14